Strażacy mł. kpt. Mariusz Ćwian i st. ogn. Ernest Opiłka już na emeryturze.

W dniu 30 września 2020 r. w siedzibie Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej KP PSP w Polkowicach odbyło się pożegnanie mł. kpt. Mariusza Ćwiana i st. ogn.  Ernesta Opiłki, którzy z dniem 1 października przeszli na zaopatrzenie emerytalne.

Przygodę ze służbą w Państwowej Straży Pożarnej strażacy rozpoczęli 1996 r. jako stażyści  Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej  PSP Polkowice. mł. kpt. Mariusz Ćwian przechodząc przez lata kolejne szczeble kariery zawodowej począwszy od młodszego ratownika a zakończywszy służbę na dowódcy zmiany.  St. ogn. Ernest Opiłka służbę rozpoczął również jako młodszy ratownik a zakończył na starszym operatorze sprzętu.

Dali się poznać jako osoby rzetelne, sumienne i pracowite, wielokrotnie udowadniali swój profesjonalizm podczas akcji akcji ratowniczo- gaśniczych i w jednostce. Za swoją służbę byli wielokrotnie nagradzani, awansowani i odznaczani.

Życzymy Wam wiele zdrowia i pomyślności w życiu osobistym, oaz mamy nadzieję że nie zapomnicie o Koleżankach i Kolegach z Państwowej Straży Pożarnej z Polkowic. Wszystkiego najlepszego.