Pożar pałacu w Sieroszowicach

3 lutego 2020 o godzinie 15.01 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Polkowicach wpłynęła informacja o pożarze budynku mieszkalnego w miejscowości Sieroszowice, gm. Radwanice.

Dyżurny SK KP PSP w Polkowicach do zdarzenia w pierwszym rzucie zadysponował 3 zastępy z PSP i 3 zastępy z OSP
z terenu gminy Radwanice, które po przyjeździe na miejsce zdarzenia ustaliły, że pali się pałac w Sieroszowicach. Do działań zadysponowano kolejne zastępy straży pożarnej z terenu powiatu polkowickiego oraz okolicznych powiatów: Głogowskiego, Lubińskiego i Legnickiego.

Z budynku przed przybyciem straży pożarnej samodzielnie ewakuowało się 2 mieszkańców pałacu. W pierwszej fazie pożarem objęta była znaczna część poddasza, który po kilkunastu minutach objął już część dachu.  Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu dwóch prądów wody w natarciu przy użyciu autodrabin i dwóch prądów wody wewnątrz budynku.

Po zlokalizowaniu  pożaru przystąpiono do dogaszania palących się elementów konstrukcji dachowej i drewnianego stropu. Wnętrze pałacu sprawdzono kamerą termowizyjną w celu wykluczenia ukrytych zarzewi ognia. Działania zastępów straży pożarnej zakończyły się 4 lutego br. o godz. 12.20, brało w nich udział 11 zastępów PSP i 10 z OSP.