Dzień Strażaka 2019 r. Polkowice

DZIEŃ STRAŻAKA 2019r.

24maja br. na Rynku w Polkowicachodbyły sięuroczysteobchodyz okazji DNIA STRAŻAKA 2019r.Podczas uroczystego apelu wręczono nagrody i odznaczenia strażakom. Przekazano także symboliczne kluczki do średniego pojazdu ratowniczo – gaśniczego przekazanego przez JRG Polkowice dla OSP Przemków. W święcie uczestniczyli m.in., parlamentarzyści, samorządowcyoraz przedstawiciele wielu instytucji i firm.

Tegoroczne obchody Dnia Strażaka zostały zorganizowane w formie Rodzinnego Pikniku Strażackiego, którego organizatorem była Komenda Powiatowa PSP w Polkowicach
i Polkowickie Centrum Animacji wspierane przez Ochotnicze Straże Pożarne z powiatu polkowickiego.Nadrzędnym celem wydarzenia, oprócz uhonorowania pracy strażaków, była edukacja oraz integracja lokalnej społeczności we wszystkich grupach wiekowych. Mieszkańcy zapoznali się z zagrożeniami występującymi w codziennym życiu, sposobami ich unikania i zwalczania. Mieli okazje zapoznać się z sprzętem ratowniczo – gaśniczym oraz wziąć udział w szkoleniu dot. właściwego gaszenia pożarów palącego się tłuszczu/oleju na kuchence w domu,  w instruktarzu udzielania pierwszej pomocy oraz w licznych konkursach, zabawach i rywalizacjach, między innymi: nalewanie wody do nalewaków za pomocą hydronetki, gaszenie w stylu retro przy użycie sikawki konnej, przeciąganie samochodu strażackiego, przeciąganie węża strażackiego, siłowaniu na rękę. Dużą atrakcją był występ zespołu tanecznego Cykady z Przemkowskiego Ośrodka Kultury, przejazd zabytkową sikawką konną po polkowickim Rynku a także tor przeszkód GIGANT.  Na zakończenie festynu wręczono nagrody laureatom konkursu plastycznego  „Agenci 998 – nieustraszeni bohaterowie”.